Jestem mamą dwójki maluszków, która stara się wychowywać i żywić swoje dzieci świadomie. W związku z tym moją pasją jest codzienne poszerzanie swojej wiedzy z zakresu karmienia piersią, żywienia, zdrowia, psychologii dziecięcej. W dobie internetu mamy na szczęście tak łatwy dostęp do tej cennej wiedzy i informacji, jak nigdy dotąd. Jednak nie każda – szczególnie początkująca – mama wie, gdzie poszukiwać wiarygodnych informacji, skąd czerpać wsparcie w macierzyństwie i jakim artykułom zawierzać. Otoczona doradcami z grona rodziny, lekarzami i farmaceutami, którzy nie aktualizują swojej wiedzy, niejedna mama nie weryfikuje swojej wiedzy w wiarygodnych źródłach i popełnia nieodwracalne błędy albo bombardowana nakazami i zakazami zwyczajnie utrudnia sobie kontakt ze swoim maleństwem, zamiast cieszyć się macierzyństwem.

Sama, zanim trafiłam na odpowiednie grupy wsparcia i na rzetelne blogi traktujące o aspektach dotyczących noworodka i niemowlaka, przeszłam niełatwą drogę frustracji natrafiając na sprzeczne informacje w wielu podstawowych, codziennych kwestiach. Odpowiedzi na te wątpliwości będziemy publikowały na portalu KarmieNaturalnie, by każda mama, która do nas trafi, mogła uspokoić się, odnaleźć wsparcie w swoich wyborach zgodnych z intuicją i instynktem macierzyńskim, dać sobie przyzwolenie na nieograniczoną bliskość ze swoim maluszkiem i cieszyć się swobodnym macierzyństwem bez zakazów i nakazów. A oto niektóre z nich:

Karmienie piersią dłużej, niż rok – czy jest czymś złym? Internet mówi tak – my i źródła naukowe mówimy NIE!

Karmienie piersią do snu– czy jest czymś złym? Poradniki mówią tak – my i źródła naukowe mówimy NIE!

Współspanie – czy jest czymś złym? Poradniki mówią tak – my i źródła naukowe mówimy NIE!

Leczenie mamy podczas karmienia piersią – czy jest dozwolone? Farmaceuci i lekarze mówią nie, my wspieramy się laktacyjnym leksykonem leków i generalnie mówimy TAK!

Czy przedwczesne odstawienie dziecka od piersi jest bez konsekwencji dla jego zdrowia emocjonalnego?Poradniki mówią tak, my mówimy NIE!

Czy przedwczesne rozszerzanie diety jest bez konsekwencji dla dziecka? Internet huczy tak, my i źródła naukowe mówimy NIE, może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne!

Czy nocne budzenia dziecka są normalne? Poradniki mówią NIE, my i źródła naukowe mówimy TAK!

Czy nocne karmienia dziecka są normalne? Poradniki mówią NIE, my i źródła naukowe mówimy TAK, są istotne dla jego rozwoju i wzrostu!

Czy wkładanie rączek i palców do buzi około 3-4 miesiąca życia jest oznaką głodu? Starsze pokolenia mówią TAK, my i wiedza na temat rozwoju niemowlaka mówimy NIE, to naturalny etap rozwoju i nie należy go zaburzać!

Czy smoczek jest nieodłącznym elementem wyprawki? Poradniki mówią TAK, my mówimy NIE – smoczek jest sztucznym wytworem, który nie jest potrzebny, a może być szkodliwy!

Czy można karmić piersią w ciąży? Ginekolodzy mówią NIE, my mówimy TAK!

Czy można karmić piersią dwójkę dzieci w różnym wieku? Z powodzeniem i bez najmniejszej szkody dla młodszego!

Czy dziecko samo odstawi się od piersi? Internet mówi nie, my i wiedza na temat rozwoju człowieka mówimy TAK – jak będzie na to gotowe :)

Droga mamo! Z naszym wsparciem karm naturalnie, wychowuj świadomie, kochaj bez ograniczeń.